16
Kas

Cephe Kaplama Sistemleri

Cephe kaplama uygulamaları 2000 yılından beri zorunlu tutulmaktadır. Yapılan bu uygulama ile yeni binaların tamamı cephe kaplama sistemleri ile inşa edilmektedir. Binaların çok daha modern bir görünüme kavuşmasının yanı sıra ısı yalıtımı da sağlayan dış cephe kaplama sistemleri sayesinde pek çok avantaj elde edilmektedir.

Cephe kaplamalarının farklı çeşitleri ve uygulamaları da bulunmaktadır. Yüksek katlı işyerleri için en sık tercih edilen model alüminyum cephe kaplama sistemleri olarak görülmektedir. Binaya hiçbir ağırlık vermeyen bu sistem kısa sürede uygulanmaktadır. Ayrıca plazalar için dış cephe cam kaplama sistemleri oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Faaliyet gösterdiğiniz iş koluna göre mermer dış cephe sistemleri de tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Oldukça fazla seçeneği olan cephe kaplama modelleri arasından en uygun seçimi yapmak için kullanım alanlarını mutlaka gözetmelisiniz. Mesela küçük bir dağ eviniz var ise ahşap cephe kaplama sistemleri en doğru seçenek olacaktır.

Dış Cephe Kaplama Modelleri

Son dönemlerde yaşam ve çalışma alanları için boyalar yerine artık çok daha uzun süre dayanan iç ve dış cephe kaplama tercih edilmektedir. Artan kat sayıları ve çok daha büyüyen alanlar ile iç ve dış cephe kaplama çeşitleri de değişim göstermektedir. Özellikle bakım yapılması oldukça zor olan çalışma alanlarından biri olan fabrika dış cephe kaplama sistemleri ile kısa sürede ve ekstra bakımlara gerek kalmadan kaplanabilinmektedir.

Uygulamanın yapılacağı alanlarda modern ama farklı bir hava yaratmak isteyenler ise seramik cephe kaplama sistemleri veya dış cephe taş kaplama modellerini değerlendirmelidir.

Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Uygulama yapılacak alan ve tercih edilecek dış cephe kaplama modelleri fiyatların belirlenmesi konusunda belirleyici olmaktadır. Dış cephe kaplama görselleri uygulama alanlarında istenilen malzemenin nasıl bir görünüş sağladığı konusunda fikir verici olmaktadır. Dış cephe kaplama fiyatları uygulama yapılacak malzeme, alan ve yaşadığınız şehre göre değişim gösterebilmektedir.

Genel olarak kullanılan dış cephe kaplama malzemeleri uzun yıllar bakım, onarım ve temizlik gerektirmeden kullanılmaktadır. Özellikle cam alanlarda temizlik yapılmak için ise dış cephe kaplama köpük yardımı ile kolaylıkla yapılmaktadır.

Pek çok avantajı bir arada sunan dış cephe kaplama malzeme fiyatları ile de bütçeleri korumaya yöneliktir. Uzun yıllar hiçbir masraf yapılmadan kolaylıkla kullanılmaktadır.