16
Kas

Isı yalıtımlı Sürme Doğrama Sistemleri

Ev veya işyeri satın almak veya kiralamak isteyenler pencere doğrama sistemleri neden üretilmiştir diye bakar. Tasarruf açısından önemli olduğundan pencerelerde kullanılan ısı yalıtım malzemeleri dikkate alınır.  Isı yalıtımlı ev her zaman için ileriye yönelik sahibini kar ettirir. Soğuk havalarda ısınmaya az para ödeyebilmek için yalıtımlı olması gerekir. Yalıtımlı olurken yapının estetik görüntüsünün bozulmaması için firmalar büyük özen gösterir.

Teknik ve estetik bakımdan hoş ve güzel cephe sistemleri ve pvc doğrama sistemleri ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır. Geniş uygulama seçenekleri sunduğundan dolayı her çeşit binada alüminyum doğrama sistemleri kullanılabilmektedir. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama ürünler hava ve su geçirmezler. Çevreci ve sağlığa zararsız materyallerden üretilmektedir.

Isı Yalıtımlı Sürme Doğrama Sistemlerinin Özellikleri

Alüminyum kullanılarak üretilen katlanır doğrama sistemleri ısı yalıtımına uygun hale getirilebilmesi için profillerin arasında EPDM cam fitiller konulur. Alüminyum doğrama kilit sistemleri ile güvenlik maksimum seviyeye çıkarılır. Sürmeli olması kullanım için kalan alanın daha geniş olmasını sağlar. Sürme doğrama sistemleri mekanın kullanım oranını maksimum seviyeye çıkarır. Ayrıca yaşam alanına daha fazla ışık girmesinde etkilidir.

45 ila 80 mm kasa kalınlığındaki sürmeli doğrama sistemleri hava, toz ve su sızdırmaz. Ahşap doğrama sistemleri temelinde profiller bulunur. Profillerin arasındaki ısı yalıtım malzemeleri ürünün tercih edilme oranını artırır. Mekanın dekorasyonuna uyumlu çeşitli renklerde üretilebilir. Özel dizaynlarda tüm ral seçenekleri bulunur. Elyaf takviyeli bariyer ısı sızmasını engeller.

Sürme Doğrama Sitemleri Isı Yalıtım Başarısı

Binaların dış cephe ısı yalıtım maddi olarak tasarruf etmeyi sağlar. Sadece dış cephede yapılan yalıtım yeterli olmamaktadır. Evlerdeki balkonlar ısı kaybının en fazla olduğu yerlerdir.  Isı yalıtımlı cam balkon kaybı önleyerek mekanın sıcacık olmasında etkilidir. Görselliğin sağlanması için pencere modelleri üzerine uzun zaman emek harcanır. Aynı emek pencerelerin ısı yalıtımlı nasıl daha estetik duracağı konusunda harcanmış çok güzel ürünler ortaya çıkarılmıştır.

Tek düzeyde çalışan Sürmeli cam doğrama sistemleri içeri ve dışarı açılmaz. Kapı kanatları yoktur. Dekoratif görüntüsü sürmeli doğrama sistemlerinin yaşam alanlarının birçok bölümünde kullanılmasını sağlamıştır. Otomatik kapı olarak alternatif kasa profili seçenekleri bulunmaktadır. Sisteme 20 ile 24 cm kalınlığında ısıcam takılabilir.