16
Kas

Seramik Cephe Kaplama Sistemleri

Binalarda kapı ve pencere olmayan kısımlar sağır bölge olarak tanımlanır. Dış cephe seramik kaplama sistemi de binanın sağır kısımlarında, taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla beraber yapılır. Darbelere karşı dayanıklı olan bu sistem kolay montaj özelliği ile de tercih edilir. Leke tutmaz ve kötü hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Düşük su emme özelliği ile binanın su almasına engel olur. Seramik kaplama cephe sayesinde binalar aşınmaya karşı da dirençli olurlar. Yüzlerce renk seçeneği ile de hoş bir görüntü sağlar. Kullanılan sistem, içinde hava sirkülasyonuna olanak sağladığı için binada nem ve rutubet oluşumuna izin vermez.

Seramik Kaplamada Kullanılan Yöntemler

Paslanmaz görünen çelik klipsli sistem ve EPDM fitiller ile uygulanan seramik cephe kaplama, ekonomik olması sebebiyle tercih edilir. Her ebatlara uygun olarak yapılabilen malzeme oldukça güvenilirdir. Bir diğer yöntemde ise seramikler arka yüzeye dört taraftan açılan kanallara monte edilen gizli klipsler yardımıyla tutturulur. Yapıştırma tekniği dış cephe duvar seramikleri uygulanırken kullanılan bir diğer yöntemdir.

Seramikler profile, poliüretan esaslı -40 derece ile +100 derece arasında genleşebilen bir malzeme ile yapıştırılır. Dış cephe seramik panelleri tek cidarlı ve çift cidarlı olarak iki çeşit üretilir. Depreme dayanıklı yapılarda çift cidar kullanılmalıdır. Düşey derzler için, cephe bütünlüğünü sağlamak amacıyla fuga profili yerleştirilir. Yatay yüzeylerde panellerin arasında oluşan derz boşlukları sayesinde bina hava almış olur.

Görsel Şıklığın Adresi Seramik Cephe Kaplama

Dış mekanlarda yoğun aşınmanın olduğu zeminler için ilk defa üretilen Seramiksan dış cephe seramikleri uzun ömürlü olmaları sebebiyle tercih edilir. Değişik renk ve doku seçenekleri göz önüne alınarak üretilen Granit seramik dış cephe kaplaması binanın boyutlarına göre istenen ölçülerde uygulanabilir. Binalara görsel açıdan da şıklık katan Kütahya seramik dış cephe ürünleri renk ve desen skalasının çeşitliliği ile de dikkat çeker.

Teras, balkon, bahçe ve havuz kenarlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilecek Bien seramik dış cephe malzemeleri uzun ömürlü ve şık olmaları sebebiyle tercih edilir. Porselen ve seramik ürünleri bünyesinde barındıran marka Seranit dış cephe seramik ile binalarda işlevselliği ön plana çıkarıyor. Binaların dış yüzeylerini hem görsel açıdan hem de yalıtımı amacıyla kaplayan seramikler, temizleme kolaylığı da sağlar. Binanın metrekaresine göre belirlenen dış cephe seramik fiyatları için firmalarla yüz yüze görüşmelisiniz.