16
Kas

Silikon Cephe Sistemleri

Binalar, hava şartlarından ve dış etkenlerden korunmak için dış cephe kaplama sistemleri ile giydirilir. Klasik boyama artık geçmişte kaldı. Cephe kaplama sistemleri ile hem daha modern hem de daha korunaklı yapılar elde edilir. Dış cephe sistemleri içi çok farklı materyaller farklı teknikler kullanılır. Camın sadeliği ve şıklığını ortaya çıkarmak için silikon cephe giydirme tercih edilir.

Silikon cephe giydirmede ısı camlar cepheye özel bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılır. Isı camlar kaset profillerine tutturulduğunda giydirmenin esası gerçekleşmiş olur. Su ve hava sızdırmadığının kesinleşmesi için cam cephe sistemleri 3 ayrı yerden fitil emniyeti konularak kuvvetlendirilir. Silikon cephe sistemleri montajının kolay ve hızlı olmasından dolayı tercih edilir.

Strüktürel Silikon Cephe Kaplama Sistemleri

Bakımı ve temizliği kolay olduğundan dolayı müşterilerin beğenisini kazanan silikon cephe sistemleri fiyatları ile de memnuniyetleri toplamıştır. Strüktürel silikon cephe sistemleri dışarından bakıldığında alüminyum profilleri görünmediği bir giydirme çeşididir. Cam derzlerin arasında 15 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fuga bulunur. Cam paneller arasında ise EPDM fitil bulunur.

Strüktürel silikon giydirmelerde alüminyum cephe kaplama sistemleri aksine panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekilmez. Çünkü Strüktürel Silikon giydirme cephe sistemleri imalatında cam ve alüminyum panel arasında ve iki cam arasında komponentli silikon bulunduğundan ekstra sızdırmazlık silikonuna ihtiyaç hissedilmez. Silikonlar kalite kontrol testi prosedürleri dikkate alınarak üretilmiştir. Bu ürünlerde seçilen herhangi bir cam panel gizli kanat haline getirilebilir.

Silikon Cephe Sistemlerinin Özellikleri

Yapılarda çağdaş ve modern görünüm elde edebilmek için silikon cephe sistemleri tercih edilir. Isı yalıtımı ve mutlak enerji tasarrufu en yüksek seviyededir. Ekonomik maliyeti nedeniyle tercih edilen silikon cephelerin montajı çok kolaydır. Deprem, rüzgar, olumsuz hava şartları, sıcaklık değişimi, bina oturması gibi olağan durumlardan etkilenmez.

Dışarıdan bakıldığında alüminyum cephe sistemleri için kullanılanlara benzer 54 mm genişliğinde profiller olduğu fark edilir. Kondens kanallı düşey ve yatay profiller bulunur. Yatay profiller kırlangıç geçme sistemi ile birbirlerine bağlanarak kuvvetlendirilir. Giydirmedeki su tahliyesi kondens kanalları yardımıyla gerçekleşir.  Camla arasında düşeyde ve yatayda 16 mm genişliğinde EPDM fitiller bulunur. Sitem çelik profillerle desteklenerek güçlendirilir.