16
Kas

Yarı kapaklı cephe sistemleri

Binanızın daha modern bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız yarı kapaklı cephe sistemleri kullanabilirsiniz. Bu veya benzeri önerilerden sonra yapılarla yakından ilgilenmiyorsanız yarı kapaklı cephe nedir sorusunu sormanız oldukça doğaldır. Yapı giydirme sistemlerinden olan yarı kapaklı cephe sistemleri ile düşeyde veya yatayda tercihe bağlı olarak badem, mekik kesitlerde profiller kullanılarak meydana getirilen bir yöntemdir.

Cephelere estetik açıdan zenginlik katmaktadır. Alüminyum cephe kaplama sistemleri hizmeti veren firmalar tarafından üretilerek yatay alanlarda genişlemeyi sağlar. Kapaklı giydirme cephe sistemleri yatay kayıt contaları ile yatay kayıt üzerinde boydan boya sızdırmazlığı sağlar. Cephe kaplama sistemleri arasında oldukça popüler olan yarı kapaklı sistemin içerisinde EPDM fitilleri vardır. Kapaklı cephe detayı olan EPDM fitilli ses, su ve ısı yalıtımından son derece etkilidir.

Yarı Kapaklı Cephe Sistemleri Uygulaması

Binanın dış kabuğundan doğal olarak dış cephe kaplama sistemleri üzerine bir baskı olur. Bu baskının orantılanması için alüminyum kapaklı giydirme cephe sistemlerinde projenin özelliğine göre kapak elamanları yatay veya düşey döşenir. Farklı derinlikleri bulunan griyaj profilleri sayesinde alüminyum cephe sistemleri geniş açıklık uygulamasına imkan tanır. Yarı kapaklı cephe sistemleri dahilinde kullanılacak camların kombinasyonu kullanım amacına göre belirlenir.

Cam kombinasyonunda giydirme cephe sistemleri uygulanacak binanın bulunduğu bölgenin hava şartları, iklimin olumsuzlukları, performans değerleri ve cephesi dikkate alınır. Dış cephe sistemleri cam rengi müşterinin tercihine bırakılır. Yarı kapaklı cephe fiyatları uygulanacak binanın büyüklüğüne göre değişecektir.

Yarı Kapaklı Cephe Sistemi Cazip Özellikleri

Binasını giydirmeyi düşünenler için kapaklı silikon cephe sistemi alternatifi bulunmaktadır. Kapaklı cephe profilleri için sadece düşey ve yatay kapaklar kullanılır. Düşey ve yatay kapak profillerinin kullanılması farklı etkiler meydana getirir. Görsellikte farklılık tercihinde bulunanlar kapaklı giydirme cephe tekniğinde farklı form ve kesitte kapak seçebilirler. İstenmesi durumunda yarı kapaklı cephe sistemleri üzerinde kanat uygulaması yapılabilir.

Diğer cephe sistemleri arasında daha fazla avantaja sahiptir. Dekoratif kapak alternatifi ile görsel zenginlik yakalanabilir. Kapaklı cephe giydirme en fazla 100 metre olan binalarda uygulanır. Profiller arasında EPDM bulunması kapaklı cam cephe sisteminin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.