16
Kas

Kompact Laminat Cephe Kaplama Sistemleri

Gelişen teknoloji ve üretim teknikleriyle birlikte cephe kaplama ürünleri konusundaki alternatifler de sürekli olarak artmaktadır. Kompakt laminat levhalar günümüzde cephe kaplama konusunda en çok tercih edilen malzemelerdendir. Kompakt laminat cephe uygulamaları sağladıkları avantajlarla ve uygulama mekanlarına kattıkları görsellikle alternatif sistemlerin önüne geçmiştir.

Özellikle kompakt laminat dış cephe uygulamaları binalara ayrı bir hava katmakta olup sadece bu açıdan bile büyük bir fark yaratmaktadır. Tüm bu artılarıyla birlikte günümüzde kompakt laminat dış cephe uygulama tercihleri her geçen gün daha da artmaktadır. Dış cephe kompakt laminat levhalar dış cephe kaplamalarında kolay uygulanabilirliğiyle de oldukça kullanışlıdırlar.

Kompakt Laminat Sistemler

Kompakt laminat levhalar fenol esaslı reçinelenmiş kraft kağıdın melamin esaslı reçinelenmiş dekor kağıdı ile 150 °C de ısıtılması ve yüksek basınçla preslenmesiyle elde edilmektedir. 2 ile 40 mm arasında değişen kalınlıklarda üretilen panellerde en çok 8-12 mm kalınlıkla olanlar tercih edilmektedir. Kompakt cephe sistemleri binalarda görsellik dışında kolay uygulanabilirliği, hijyenik olmaları, uzun ömürlü olmaları, suya, kimyasallara ve benzeri sıvılara karşı dayanıklı olmaları gibi avantajlarıyla da öne çıkmaktadır.

Dış cephe kompakt laminat levhalar yangın ve alevlere karşı da oldukça mukavemetli malzemeler olup dış etkilerden de daha az etkilenmektedir. Kompakt laminat levhalar kompakt laminat cephe uygulaması dışında iç mekanlarda da kullanılabilmektedir. Lavabo yüzeyleri, Wc ve banyo kabinleri, hastane ve laboratuar yüzeyleri gibi alanlarda hijyenik olmaları, bakteri barındırmamaları, dış etkilere karşı mukavemetli olmaları gibi detaylarıyla birlikte gönül rahatlığıyla kullanılmaktadırlar.

Kompakt Laminat Kaplama Fiyatları

Kompakt laminat kaplamalar birçok farklı seçenek barındırmaktadır. Kompakt laminat levhaların kalınlıkları, renk seçenekleri ve uygulama türleri fiyatlamayı belirleyen detaylardır. Kompakt laminat cephe kaplama detayları ve bu değişkenler kompakt laminat cephe fiyatları konusunda net fiyat teklifi verilebilmesi için önemlidir. Kompakt laminat cephe kaplaması fiyatları ve dış cephe kompakt laminat fiyatları özellikle kompakt laminat şıklığı ve üstün kullanım avantajları dikkate alındığında oldukça uygun seviyededir. Kompakt laminat sistemler bina cephe kaplamaları ve özellikle de hastane ve laboratuvar gibi mekanların tefrişatında tercih edilebilecek en doğru çözümlerdir.